אודות
זרעים
רישומי מודל
צור קשר
English
 

        תערוכות       |      עבודות למכירה
 

נובמבר/דצמבר 2007
תערוכה במשכן לאמנות - בית מאירוב
רח' הרצפלד 31 חולון,
בתערוכה עבודות מאמצע 2006 ועד סוף 2007, ציורי שמן בהם מצויירים זרעים - תחת הכותרת:
"זרעים ראשונים".
אוצר - אודי רוזנויין

לצילומים מהתערוכה, הקש כאן

שנהב מתייחס לאסתטיקה הפרטית של הזרעים, נושא שמעסיק אותו זה מכבר - כפי שהוא מציין "ככל שמתקרבים יותר רואים יותר" - צורות מיוחדות שברגיל אנו חולפים על פניהן ולא מעיפים בהן מבט. שנהב מתבונן מקרוב, וחוקר את הדמיון בינינו (בני האדם) לבינם... לדבריו: "הזרעים הם השלב הראשון בהמשכיות, הם הפריון של כל דבר על פני הכדור שלנו, הם תחילת הדור הבא. אצל הצמחים וגם אצלנו בעלי החיים! בין הצמחים ובין בעלי החיים קיימת הרמוניה - חיה ותן לחיות. פרט לבעל חיים אחד!!! וכשייך בעל כורחי לאותו סוג בעלי החיים, הסוג היחיד שאמון על הרס הפלנטה - בני האדם - (האמת שאני מתבייש להיות שייך...) אני מנסה בעבודותי, בכוחותי הדלים, לקרוא, "תנו צ'אנס לדור ההמשך!!!"

בהמשך לנ"ל, שנהב לא נותן שמות ליצירותיו וזאת בכדי שלא לפגום ב"בתוליות" המחשבה של הצופה - כל יצירה מקבלת קוד, מעין מספר קטלוגי המורכב מאותיות וספרות (שסודן שמור עימו).

אכן ככתוב: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים... צריך רק לראות אותם - שנהב רואה אותם בעין ראליסטית וביד סוריאליסטית, בצבעים של כתום, חום וצהוב, בטקסטורות מיוחדות ובעיקר את הנקודות הויזואליות המשיקות ביו הצמח לאדם. הנקודות הקשורות לפריון, מיניות, הריון וכיו"ב.

שנהב משלב קומפוזיציות של קוים מעוגלים עם חיתוכים של קוים ישרים ועובד על רוב המשטח בשכבות שקופות בצבעים שונים. השקיפויות מקנות לאובייקטים את ה"לחות" והברק המוסיפים לתחושה הארוטית מחד ונותנים לציור גוונים עשירים, מעניינים ומורכבים מאידך.
בכל יצירה צמח מסוג אחד - זרע אחד מסוג אחד או כמה זרעים מאותו סוג - פריט ממנו או מספר פריטים

בכל ציור קיים הרצון להעביר את המסר - "תנו צ'אנס לדור הבא" - בניגוד למשפט "שמור על העולם ילד כי אנחנו כבר לא מצליחים" שבשירו המקסים של דוד ד'אור - גורס שנהב כי אל לנו להפיל את הבעיה על הדור הבא: "יהיו להם מספיק בעיות משלהם, יש להקל עליהם עד כמה שנוכל!!!"
המסר שלו לקהל: "חישבו רק על איך לגרום לעוד כמה אנשים לחשוב על הזרעים - שלהם ושל שאר העולם - לחשוב במובן של לאפשר להם חיים".
העבירו את המסר לכל מי שתוכלו...אודות | ציורי שמן | עבודות חדשות | צור קשר | English
תערוכות | ציורי קיר | עבודות למכירה


 
 
 
שנהב - ת.ד. 3527 רמת-השרון, 47134  
info@studio.co.il


Designed and Powered by Studio Multimedia